Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Osudná noc v klubu

Vojta slavil maturitu, pak upadl do kómatu! Zemřel za pět dní

Disco club - 2
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto

Dvacetiletý mladík, podle informací TV Nova Vojtěch P., ve středu odpoledne zemřel po pěti dnech v bezvědomí. V noci na sobotu měl spolknout tři tablety extáze v pražském tanečním klubu Storm. S kamarády tam údajně oslavoval maturitu. Případ vyšetřují policistíé.

Vojtěch měl zemřít po pětidenním kómatu, do kterého upadl po převozu do nemocnice. Mluvčí záchranářů potvrdila, že v pražském klubu Storm v noci na sobotu zasahovali.

 

"V sobotu 15. 6. před druhou hodinou ráno jsme vyjížděli k mladíkovi, který měl vykazovat známky psychické poruchy. To byla zřejmě intoxikace, což záchranáři potvrdili," řekla pro TN.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

 

Ještě v sanitce byl podle svědků mladík při vědomí. "Záchranka přijela rychle a s malou pomocí si do ní došel Vojta sám. Samozřejmě byl překoplej. Údajně spolkl tři extáze. Nicméně s námi komunikoval ještě v sanitce. Blahopřáli jsme mu k maturitě," popsal převoz na svých facebookových stránkách klub.

 

 

Pak ale podle rodiny maturant upadl do kómatu a jeho stav se nelepšil. "Vojtovi dělali průplach těla a následní zavodnění, jako se běžně při požití drog dělá. To mu mělo ulevit a jeho stav zlepšit. Začal mu ale klesat tlak a nateklo mu celé tělo," napsala na Facebook jeho sestra.

 

Jeho smrt pak oznámila ve středu odpoledne prostřednictvím Instagramu. "Je konec. Vojtík svůj boj prohrál, už nežije," uvedla.

 

Na sociálních sítí na Vojtu vzpomínají i jeho kamarádi. "Pořád tomu nemůžu uvěřit. Ještě jsem nepřestala plakat," psala jedna kamarádka. "Navždy v našich srdcích. Nikdy na tebe nezapomeneme," ujistil další komentující.

 

 

Pražští policisté se teď snaží zjistit, jak se k Vojtovi droga dostala. "Případem se zabýváme od začátku tohoto týdne na základě oznámení od konkrétního člověka. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení s podezřením na nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy v prvním odstavci," informovala TN.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová.

 

Případnému pachateli či pachatelům tak v případě odsouzení hrozí až pětileté vězení. Policisté nicméně zatím nikoho neobvinili. "Na to je ještě příliš brzy," vysvětlila Zoulová.

TN.cz