volební průzkum

Volby by v prosinci dopadly jinak, takhle strany skončily v průzkumu

Volby - Sněmovna
Zdroj: TN.cz

Je dva měsíce po volbách a lidé už si mohli udělat představu o tom, jak jsou spokojeni s fungováním strany, které vhodili svůj hlas. Kdyby se volilo nyní, výsledky by podle modelu Centra pro výzkum veřejného mínění vypadaly trochu jinak. Stran by se do Sněmovny dostalo méně, nejlépe by na tom bylo hnutí ANO, největší ztrátu by zaznamenala strana Tomia Okamury.

Sněmovní volby vyhrálo hnutí ANO s 29,64 %, to si podle volebního modelu navíc ještě přilepšilo, v prosinci by podpořilo až 35,5 % lidí, kteří by dorazili k volbám.

 

O druhé a třetí místo by se nyní dělili Piráti s ODS, obě strany by získaly 11,5 %. Pirátská strana si oproti říjnovým volbám, ve kterých získala 10,79 % hlasů, mírně polepšila, ODS se drží zhruba na stejné úrovni, ve volbách strana získala 11,32 % hlasů.

 

Polepšila si i ČSSD, která by nyní podle průzkumu zaujímala čtvrtou pozici. Strana v říjnových volbách získala 7,27 %, nyní by ji podpořilo 10 % z dotazovaných.

  

 

Komunisté lehce ztrácí, z původních 7,76 % by klesli na 7,5 %. Naopak by si polepšila KDU-ČSL z původních 5,8 % by v prosinci získala podporu 6,5 % dotazovaných.

 

 

Největší propad zaznamenala strana SPD, ta ve volbách získala 10,64 % hlasů, v prosincovém průzkumu by ale klesla na 6,5 %.

 

Další strany by se nedostaly přes 5% hranici.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Miloš Zeman zase perlí! Co vzkazuje lidem, kteří chtějí podstoupit eutanazii?
 

klma TN.cz