podrobný průzkum volební preference

Komunální volby: Jak by mohly skončit v Praze a dalších městech

Téma:

Velmi rychle se blíží komunální a senátní volby, podle posledních průzkumů ve většině velkých měst stále vede hnutí ANO před ostatními stranami, rozdíly jsou ale velmi malé. V mnoha městech jde o procenta voličů, kteří volbu daných stran zvažují.

Už 5. a 6. října se uskuteční komunální volby, ve kterých lidé vyberou nové zastupitele. Společně s komunálními volbami se ve třetině okrsků budou navíc volit senátoři. Druhé kolo senátních voleb pak připadá na 12. a 13. října.

 

Podle exkluzivního průzkumu společnosti Sanep, který společnost provedla na začátku září, v mnoha městech lidé preferují volbu Hnutí ANO, rozdíly jsou někde ale skutečně minimální. Průzkum volebního potenciálu se uskutečnil v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Liberci a Ústí nad Labem.

 

Průzkum se zaměřoval na volební potenciál, který říká, kolik hlasů by strana získala, pokud by se k ní přiklonili všichni, kdo volbu zvažovali.

 

Do exkluzivního průzkumu volebního potenciálu komunálních voleb v šesti největších městech ČR společnosti SANEP, byly zařazeny pouze strany a hnutí které překročily u rozhodnutých voličů hranici 1,5%.

 

Například ODS se v Ostravě pohybuje pod touto hranicí, a proto nebyla stejně jako další strany a hnutí v jiných městech do prezentovaného průzkumu zahrnutá.

 

 

Důležité je si uvědomit, že respondent v tomto průzkumu může zaškrtnout hned několik politických uskupení současně. Výzkum také uvádí volební jádro, což jsou již rozhodnutí voliči.

 

Na následujících stranách najdete výsledky průzkumu v Praze a dalších městech.

 

1
2 3 4 5 6 7
VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz