Publikováno 28. 6. 2017
Společnost Median

Volby v červnu by vyhrálo ANO před KSČM. Potvrdil to další model

Zdroj: TV Nova

Vítězem sněmovních voleb by se podle modelu společnosti Median stalo v červnu hnutí ANO se ziskem 27,5 procenta. Druzí komunisté by měli 15,5 a poprvé tak předehnali třetí ČSSD, která má 14 procent.

Volby by v červnu vyhrálo hutí ANO, potvrdil volební model společnosti Median. Strana Andreje Babiše si po vládní krizi polepšila a vrátila se na 27,5 procenta. Druhá by skončila KSČM, která by získala 15,5 procenta. ČSSD by stejně jako v květnu volilo 14 procent lidí.

 

Podpora ODS dosahuje deseti procent, TOP 09 má 7,5 procenta. Koalice Lidovců a STAN by oslovila 9 procent, kvůli odlišným podmínkám pro koalice a nutnosti dosáhnout alespoň 10 procent by se do Sněmovny nedostala.

 

 

 

Z dalších stran průzkum přisoudil 4,5 procenta SPD Tomia Okamury, 3,5 procenta Pirátům, 3 procenta Zeleným a 2,5 procenta Svobodným.

 

Podobné výsledy předpovídají také volební modely dalších dvou výzkumných center - CVVM a STEM. Ve volbách by i podle nich drtivě zvítězilo hnutí ANO, potvrzují také propad ČSSD a naopak vzestup KSČM. Mírně stoupá také podpora ODS.

tn.cz / TV Nova
Reklama