Volby USA 2020

Volební kampaň v USA vrcholí. Trump se cítí jako Superman a zatančil

Šimon Felenda
Šimon Felenda
19.10. 2020 21:24

Kampaň před prezidentskými volbami ve Spojených státech vrcholí. Oba kandidáti na prezidenta se snaží zaujmout voliče všemi možnými způsoby. Například Donald Trump na setkání se svými příznivci v Nevadě prohlásil, že se po vyléčení z nemoci Covid-19 cítí jako Superman. Voličům dokonce zatančil.

Donald Trump objíždí jeden stát za druhým, aby se setkal s voliči. A energie prezidentovi, který byl před dvěma týdny propuštěn z nemocnice kvůli nákaze Covidem-19, podle jeho slov rozhodně nechybí.

 

"Bral jsem léky a necítil jsem se moc dobře. Ale druhý den jsem se cítil jako Superman. Vstal jsem z postele a bylo mi výborně, a tak mi dovolili z nemocnice odejít," uvedl Donald Trump.

 

 

Po projevu k voličům Trump přidal ještě akční taneček a ovace nebraly konce. Prezident se také v neděli ráno zúčastnil mše v jednom z nevadských kostelů.

 

Trumpovi se v kostele dostalo vřelého přijetí. Do kasičky tamní fary přispěl zhruba 500 korun. Za to, že neměl roušku, ale prezident schytal od médií i veřejnosti kritiku.

 

 

USA objíždí i Trumpův protikandidát Joe Biden. Cestu na setkání s voliči v Severní Karolíně se rozhodl zpříjemnit sobě i svým kolegům.

 

"Všichni si dáme mléčný shake. Jeden vanilkový a jeden čokoládový. Já bych si dal jeden míchaný. Vezmeme si to sebou,“ objednal si u rychlého občerstvení Biden.

 

Příznivci Joea Bidena zůstávají na předvolebních setkáních v autech, aby snížili možnost šíření koronaviru.

 

jh TN.cz