Návrh STAN

Volit by mohli i 16letí, plánují politici. Souhlasíte s tím? ANKETA

Volby - ilustrační foto - 1
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Starostové a nezávislí (STAN) budou navrhovat volební právo do komunálních voleb i pro šestnáctileté občany ČR. Na tiskové konferenci po zvolení nového vedení hnutí to řekl nový lídr Vít Rakušan. Do budoucna by se toto volební právo podle něj mohlo rozšířit i na další volby.

Anketa

Souhlasíte s tím, aby měli volební právo i 16letí?

Hlasovalo 2360 lidí.
Nemyslí si, že návrh je odsouzen k neúspěchu. Rakušan se bude chtít postupně scházet s představiteli dalších politických stran kromě KSČM a SPD, rád by se setkal i s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

 

Rakušan přivítal tým, který zvolili delegáti na dnešním sněmu do čela hnutí. Je podle něj plný silných osobností, které pocházejí z různých sfér politiky. STAN je podle něj silné hnutí, které má budoucnost a potenciál k posilování. "Moje vize je silný autentický STAN, který bude vyrůstat od pěti procent výše," řekl Rakušan.

 

Rakušan zopakoval, že skončí jako starosta Kolína, z tamního zastupitelstva ale odejít nehodlá. Je přesvědčen, že současný tým na radnici je velmi silný.

 

O programu hnutí budou delegáti jednat v odpolední části pražského sjezdu. Kromě volebního práva by se měl týkat třeba školství nebo financování samospráv.

 

 

Rakušan si již domluvil termíny schůzek s představiteli některých politických stran. Scházet se nebude se zástupci komunistů a hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Rád by své hlavní programové body představil i Babišovi. Chtěl by ho požádat, aby byl jeho kabinet konstruktivní vládou, stejně jako premiér vyzývá opozici, aby byla konstruktivní. Mluvit s ním chce třeba o reformě vzdělávacího systému.

 

V plánu má také návštěvy regionů a debaty s občany, podpoří také stranické kandidáty do Evropského parlamentu.

epa TN.cz