Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Voltaren a Běhej lesy:

Téma:

Pětkrát na Zéland a zase zpět. Cíl splněn. Tři ozdravné týdny na klinice, vozíček nebo třeba měsíc terapie

Praha, 2. listopadu 2020 – V České republice proběhly ve spolupráci značek Voltaren a běžeckého seriálu Běhej lesy závody, které si daly za cíl pomoci vybraným dětem s výrazným omezením pohybového aparátu. Svůj cíl naplnily, a to i v nepříliš pozitivní době. Běžci tak společně zaběhli téměř 190 tisíc kilometrů (pětkrát na Zéland a zase zpět), což dětem přineslo 834954 korun*.


Značka Voltaren, která spadá pod farmaceutický koncern GSK, dlouho hledala partnera pro svůj záměr pomáhat pohybem. V souladu se svým sloganem pomáhá Voltaren těm, kteří neměli takové štěstí, aby zase měli radost z pohybu. Proto se výrobce produktů Voltaren spojil s běžeckou sérií Běhej lesy a mají za sebou osm úspěšných běžeckých závodů po celé republice. Princip přispívání byl na každém závodě stejný. Za každý kilometr, který závodníci ve všech závodech seriálu překonali, daroval výrobce produktů Voltaren 2 Kč na jejich pomoc. Rodiny vybrala Nadace Nova, která se tak na projektu také podílela.


Kromě tradičního závodu se mohli zájemci registrovat také na speciální VoltaRUN, který měl o poznání dostupnější délku trasy. Ta byla v rozmezí tří až pět kilometrů a byla nenáročná, takže se jí mohli zúčastnit senioři, maminky s kočárky anebo třeba fanoušci závodníků velkých závodů. Zkrátka byla pro všechny bez rozdílu věku a fyzické kondice. Do samotného VoltaRUNu se zapojilo téměř 900 účastníků. Registrace do VoltaRUNu stála 250 korun. Všechny prostředky získané startovným v rámci těchto závodů dostaly rodiny v plné výši.


Nejvíce se běhalo v Jizerské


Jizerská se běžela pro Karolínku a běžci na tomto závodě byli nejaktivnější. Uběhli téměř 45 tisíc kilometrů. Částka, kterou rodiče potřebovali pro Karolínku na měsíční pobyt na intenzivní neurorehabilitaci, byla úspěšně vybrána. Na závodě se pro Karolínku získalo téměř 165645 korun. Karlštejn obsadil, co do počtu kilometrů a vybrané částky, druhé místo – zaběhlo se 32334 kilometrů a vybralo 140252korun. Třetí příčku obsadil běh v Lednici, který má na účtu 25858 zaběhnutých kilometrů, které přinesly téměř 100423 korun pro malého Tomíka a jeho návštěvy rehabilitace.


Pětkrát na Zéland a zase zpět


Běhalo se po celé republice. Závodníci, kteří se zúčastnili závodů, mohli vybírat z osmi výjimečných lokalit v nejkrásnějších místech České republiky. V průměru se na jeden závod přihlásilo 109 běžců a každý závod se uběhlo průměrně 23675 kilometrů.


Máme velkou radost, že takové spojení mohlo proběhnout a přineslo radost z pohybu hned několika stovkám běžců. Díky 8 zaběhnutým závodům jsme naplnili přání a potřeby vybraným dětem s omezením pohybového aparátu,“ říká Margarita Bezborodova za značku Voltaren.


Celkem běžci zaběhli tolik kilometrů, jako by běželi pětkrát na Nový Zéland a zase zpět. Bylo to přesně 189417 kilometrů, které přinesly téměř 834954* korun. „Smyslem Voltarenu jako takového je pomáhat lidem, aby se například navzdory svým zraněním nebo už třeba trochu opotřebovaným kloubům či namoženým svalům mohli bezbolestně hýbat. Chceme přinášet radost z pohybu všem bez rozdílu věku, bez ohledu na kondici a bez překážek. Hledali jsme také cestu, jak tuto myšlenku ještě více propojit s reálnými zážitky,“ říká ke spolupráci Margarita Bezborodova, brand manažerka značky Voltaren. „Nakonec jsme našli ideálního partnera v seriálu Běhej lesy, který nám je velmi blízký svou filozofií a společně jsme úspěšně naši misi úspěšně zvládli, máme radost, že jsme pomohli tolika dětem a těšíme se na další závody,“ dodává Margarita.

 


* částka je dohromady za zaběhnuté km, registrační poplatky VoltaRUN a další dary od běžců.


KOMERČNÍ SDĚLENÍ


Pozorně si přečtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Voltaren Forte 20 mg/g gel, Voltaren Emulgel 10 mg/g gel, Voltaren 140 mg léčivá náplast jsou léky k vnějšímu použití. Voltaren Rapid 25 mg měkké tobolky, Voltaren Actigo Extra 25 mg obalené tablety jsou léky k vnitřnímu užití. Obsahují diklofenak. Hřejivá náplast VoltaTherm je zdravotnický prostředek.


V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: cz.safety@gsk.com. Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. © 2020 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence.

 

Související témata:
Komerční článek