Nezištná pomoc

Handicap ho nezastavil. Student na vozíku i tak pomáhal v první linii

Jitka Fárová
Jitka Fárová
28.11. 2020 20:45
Téma:

Ladislav Mrázik je student vysoké školy z Děčína, který několik týdnů pomáhal v centru sociálních služeb, ačkoliv sám pomoc druhých potřebuje. Mladý muž je totiž upoutaný na invalidní vozík.

Čtyřiadvacetiletý Ladislav Mrázik studuje první ročník vysoké školy. I přesto, že je sám upoutaný na vozíček, když přišla výzva z Krajského úřadu ohledně dobrovolníků, ani na chvíli prý nezaváhal.

 

"Říkal jsem si, že prostě můžu být nápomocný, nějakým způsobem vrátit společnosti to, co mi dává," svěřil se TV Nova. Pan Ladislav pracoval jako dobrovolník v Centru sociálních služeb v Děčíně.

 

 

Zajišťoval hlavně administrativu spojenou s dobrovolníky a studenty na krizové lince. Také mluvil s příbuznými klientů a zvládl i převlékat lůžka. V době, kdy se ocitla část personálu v karanténě, sám oblékl ochranný oblek a pomáhal s klienty.

 

"Je to úžasná pomoc a vlastně ukázka toho, že člověk, který sám bojuje s nějakým svým nekomfortem, může jít v první linii pomáhat druhým," vyjádřila se ředitelka Centra sociálních služeb Děčín Jana Skalová.

 

 

U místních si vysloužil velký obdiv. Pro mnohé je hrdinou. "Musí mít velký sebezapření a vůli, aby to dokázal," přiznal jeden z dotazovaných.

 

"Až budu za dva roky dělat bakalářku, mohl bych ji vlastně postavit na tom tématu – lidi na vozíku nebo s nějakým handicapem v sociálních službách," plánuje student Ladislav.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

kvo TN.cz