Drama na Plzeňsku

Vpadl do auta, vyhodil řidičku i s dítětem. Chytila ho zásahovka!

Pronásledování muže, který na Plzeňsku ujížděl ve dvou různých autech
Zdroj: Policie ČR
Pronásledování muže, který na Plzeňsku ujížděl ve dvou různých autech
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 17.2. 2020 18:22
Téma:

Chvíle hrůzy zažila v pondělí po poledni žena, které v Plzni poté, co zastavila na semaforu, vlezl do auta cizí muž. Podle policie vyhodil ven ji i dítě, které vezla a ujel pryč. To byl ovšem teprve začátek.

Muž měl do Fordu Focus nastoupit v půl druhé odpoledne na Klatovské ulici. "Podle prvotních informací donutil ženu i s dítětem opustit vozidlo, což žena učinila. Následně se vozidla se zmocnil a odjel směrem na Bory. Podezřelého nám popsal svědek," uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová. Podle portálu Krimi Plzeň byla dítětem teprve sedmiletá dívka.

 

Tím ovšem "spanilá" jízda čtyřiatřicetiletého celostátně hledaného muže teprve začala. Podle policistů s ukořistěnou fordkou dojel do obce Oplot, kde auto odstavil.

 

"Odcizil Volkswagen Golf, jehož majitel se na chvíli vzdálil. Pachatel jel směrem na Přeštice, Dolce, Skašov, Březí, Měčín, Radkovice a dalšími obcemi a ujížděl i polními a lesními cestami," popsala Ladmanová.

 

 

V závěsu za ním se hnalo několik policejních aut a muži zákona zapojili do akce i vrtulník. "Policisté ze zásahové jednotky muže zadrželi kolem 15:30 v obci Kokořov na jižním Plzeňsku. Právní kvalifikace zatím stanovená nebyla," uzavřela Ladmanová.

TN.cz