Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vražda novináře

Vrah Jána Kuciaka se při výslechu přiznal! Zastřelil i jeho partnerku

Bývalý profesionální voják Miroslav Marček se podle televize Markíza ve čtvrtek přiznal, že střílel na slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou. Obviněného převezla policejní eskorta do budovy Národní kriminální agentury (NAKA).

Miroslav Marček byl společně s dalšími podezřelými obviněn už v září minulého roku. Společně s ním bývalý policejní vyšetřovatel Tomáš Szabó, podnikatel Zoltán Andruskó a podnikatelka Alena Zsuzsová.

 

Ta údajně pracovala jako tlumočnice pro kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera, který si měl vraždu investigativního novináře objednat. "To není pravda, to je váš výmysl," reagoval v březnu podrážděně Kočner.

 

Nyní však v celém případu nastal zvrat. Při čtvrtečním výslechu se měl Marček přiznat, že střílel na novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

 

 

Bývalý voják se k vraždě přiznal s tím, že Tomáš Szabó byl řidič. Policisté doteď pracovali s opačnou verzí. Tedy, že Miroslav Marček je řidičem a naopak Szabó střelcem.

 

Ve čtvrtek dopoledne pak Marčeka zásahovka převezla do sídla Národní kriminální agentury v Nitře. Na sobě měl mít neprůstřelnou vestu. Do budovy dorazili i advokáti dalších obviněných. Mezi nimi například právník Mariana Kočnera.

 

 

Po výslechu ho policisté vzali do Sládkovičova a Velké Mače. Tam s ním vyšetřovatelé provádí další úkony. Bývalý voják se měl podle slovenské televize nedávno přiznat také k vraždě podnikatele Petra Molnára z Kolárova.

 

Kuciak a jeho partnerka byli zavražděni loni v únoru ve svém domě v obci Veľká Mača u Trnavy. Novinář se zabýval zejména podezřeními z údajných daňových podvodů, která se týkala lidí blízkých nejsilnější vládní straně Směr-sociální demokracie tehdejšího premiéra Roberta Fica.

 

Dvojí vražda otřásla Slovenskem. Pod tlakem veřejnosti Fico odešel z čela vlády, zůstal však předsedou strany.

 

Připomeňte si pohřeb slovenského novináře Jána Kuciaka:

pan tn.cz / ČTK