Vražda Kuciaka a Kušnírové

Vrah Kuciaka se hodinu skrýval na zahradě! Policie má novou verzi

Smrt novináře a jeho snoubenky
Zdroj: Profimedia, TN.cz
Policie se v úterý znovu vrátila na místo činu (archivní foto)
Téma:

Vyšetřovatelé vraždy slovenského novináře Kuciaka a jeho snoubenky se znovu vrátili na místo činu. Podle nejnovější verze se vrah nejméně hodinu skrýval na zahradě, než dvojici zastřelil.

Do domu zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové ve Velké Mači se vrátili policisté v úterý večer. Pozemek znovu prohledávali několik hodin, než krátce před půlnocí skončili, píše portál tvnoviny.sk.

 

Na místě činu se pohybovali experti z balistiky, chemie, soudní znalci či kriminalističtí technici. Ověřovali nejnovější vyšetřovací verzi, podle níž se vrah nějakou dobu ukrýval na zahradě, než vtrhl do domu a začal střílet.

 

Na pozemek měl střelec vniknout nejméně hodinu před vraždami. Zřejmě využil momentu, kdy Martina odjela pro svého partnera do Galanty. Je možné, že poté ještě chvíli čekal v letní kuchyni, dvojici totiž našli policisté v oblečení na doma, takže se stihli převléct.

 

 

Vrah měl nejdříve zastřelit Martinu, poté Jána. S vraždou partnerky ale podle vyšetřovatelů nepočítal a chtěl se jen "zbavit svědků". Policisté předpokládají, že při střelbě použil tlumič na zbraň.

 

Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovou objevila policie mrtvé 25. února, zemřeli ale zřejmě několik dní předtím. Žena byla zasažena zepředu jednou do hlavy, její partner také zpředu dvěma výstřely do srdce. Vraždy odstartovaly politickou krizi na Slovensku.

epa TN.cz