vražda Jo Coxové

Vrah poslankyně šokoval soudce: Jsem Smrt zrádcům, prohlásil!

Téma:

Britská policie v sobotu obvinila dvaapadesátiletého Thomase Maira z vraždy britské poslankyně Jo Coxové. A u soudu hned na úvod vyvolal pořádné pozdvižení. Když se ho totiž ptali na jméno, prohlásil "Jmenuji se Smrt zrádcům, svobodu Británii".

Thomas Mair, kterého v sobotu policie obvinila z vraždy, těžkého ublížení na zdraví, držení střelné zbraně s úmyslem spáchat trestný čin a z držení útočné zbraně, se v sobotu zpovídal u soudu v londýnském Westminsteru.

 

Nic však nenasvědčovalo tomu, že by cítil jakékoli výčitky. Právě naopak. Ještě přiléval olej do ohně, když hned na úvod prohlásil "Jmenuji se Smrt zrádcům, svobodu Británii".

 

Potvrdil tak předchozí spekulace médií, že hlavním důvodem vraždy oblíbené labouristické poslankyně Jo Coxové byy podle všeho její ustavičné snahy udržet Británii za každou cenu v Evropské unii.

 

 

Svědkové navíc popisují, že zadržený útočník při útoku křičel "Britain First" (Británie na prvním místě), což je kromě jiného označení krajně pravicové skupiny, která usiluje o odchod Británie z EU.

 

Nic nenasvědčuje tomu, že by měl Mair nějaké komplice. Jeho brutální čin však vyvolal bouřlivé ohlasy napříč světovým politickým spektrem. Británie je vraždou natolik otřesena, že dokonce pozastavila kampaně před referendem.
 

Související témata:
lud TN.cz