vinu odmítá

Vrah pražských taxikářů zůstane za mřížemi. Soud dovolání zamítl

Vrah pražských taxikářů David Virgulák zůstane doživotně za mřížemi, jeho dovolání dnes zamítl Nejvyšší soud. Virgulák byl odsouzen v roce 2016 a u všech soudů vinu odmítal.

David Virgulák podal dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně, protože nesouhlasí s uděleným doživotním trestem. Dostal ho za vraždy tří pražských taxikářů, které policie řešila od ledna 2014.

 

Virgulák si měl pokaždé objednat vozidlo taxislužby, nechal se odvést na odlehlé místo a poté řidiče zastřelil a okradl. V prvních dvou případech postupoval při činu stejně, ve třetím případě měl Virgulák ukrást i peněženku zavražděného, která se u něj následně našla.

 

O vině rozhodovaly i další důkazy jako například pachové a povýstřelové stopy. Obžaloba tehdy tvrdila, že Virgulák potřeboval peníze kvůli své drogové závislosti. I přes nepřímé důkazy ho Městský soud v Praze poslal na doživotí do vězení, čímž vyhověl požadavkům státního zástupce.

 

 

Advokát Davida Virguláka podal proti rozhodnutí dovolání, ve kterém tvrdil, že rozsudek je nespravedlivý a zpochybnil některé důkazy. Šestatřicetiletý odsouzenec ale svou vinu popírá.

mom/Jan Mareš TN.cz