Zvláštní choutky

Vrah před popravou šokoval! Vybral si nechutné poslední jídlo

Edmund Zagorski
Zdroj: Policie
Edmund Zagorski byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu
Téma:

Většina vězňů si jako poslední jídlo před popravou vybírá steak, smažené kuře nebo pizzu. Dvojnásobný vrah Edmund Zagorski ale svou objednávkou strážné šokoval.

Kdybyste si měli vybrat poslední jídlo svého života, zřejmě zvolíte nějakou delikatesu nebo svůj oblíbený pokrm. Vězni, kteří budou ve Spojených státech popraveni, za něj mohou utratit 20 dolarů (kolem 500 korun). Mnoho z nich si tak vybírá steak s hranolky, smažené kuře nebo pizzu.

 

Čas od času se ale najdou výjimky, které strážné překvapí. Jednou z nich je objednávka Edmunda Zagorského, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu a ve věznici Riverbend v americkém státě Tennessee čeká na smrt už od roku 1984. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

Zagorski jako poslední jídlo požadoval prasečí ocásky a pečené koleno. Zatímco koleno je staročeskou specialitou, ocásky by si zřejmě i většina Čechů odpustila. V USA navíc nejsou podobná jídla vůbec běžná.

 

 

Dvojnásobný vrah měl být popraven už 11. října, kdy si k poslednímu pokrmu nevybral nic, ale vězni se mu složili na pizzu. Poprava ale byla odložena, protože zatím nebylo připraveno elektrické křeslo. To si Zagorski sám zvolil raději než smrtící injekci.

 

Zagorski byl v roce 1983 odsouzen za vraždu Johna Dotsona a Jimmyho Portera, které nalákal do lesa pod podmínkou, že jim prodá 100 liber (45 kilo) marihuany. V porostu je ale zastřelil, podřízl jim hrdlo a tisíce dolarů ukradl.

epa TN.cz