Ján Kuciak

Vrah slovenského novináře znovu na místě činu! Vše detailně popsal

Muž, který se přiznal k vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, se vrátil na místo činu. Policie v úterý provedla rekonstrukci střelby v domě, kde se tragédie minulý rok 21. února odehrála. Vyšetřovatelé chtěli především ověřit verzi obviněného Miroslava Marčeka.

Z ostře hlídaného vozu vystupuje Miroslav Marček obviněný v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Marček se při výslechu 11. dubna přiznal, že právě on mladý pár zastřelil. Policie na místě činu prověřovala jeho verzi.


Miroslav Marček se měl do domu dostat tak, že zaklepal. Otevřel mu Ján Kuciak. Toho střelil dvakrát do hrudi. Potom vystřelil po Kušnírové. Pak se vrátil ke Kuciakovi a chtěl mu dát poslední ránu. Pistole ale nevystřelila.

 


Marček tvrdí, že novináře zavraždil v předsíni a ne na schodech do sklepa, kde bylo nalezeno tělo. A právě tyto nesrovnalosti musí policie ověřit. Rekonstrukce se konala v úterý večer, tak aby vyšetřovatelé co nejvíce napodobili podmínky tragédie, která se stala 21. února 2018 po osmé hodině večer.


"Po této rekonstrukci budou ještě určitě vyslechnuti přítomní znalci. Budou se vyjadřovat, zda popis činu, který při rekonstrukci podal obviněný Marček, odpovídá znaleckým posudkům a objektivním důkazům, které byly na místě činu nalezeny," citoval slovenský portál aktuality.sk právního zástupce Kuciakovy rodiny Daniela Lipšice.

Ema Klementová, rod TN.cz