Vyšetřování pokračuje

Vražda Češky v Curychu: Oběť si na střelce stěžovala policii už dřív!

Vražda Češky v Curychu
Zdroj: ČTK, Policie
Policie nadále vyšetřuje vraždy Češky a Švýcarky v Curychu
Téma:

Policisté rozplétají vraždu Češky a Švýcarky v Curychu. Muž je v pátek držel jako rukojmí v jejich bytě, poté se ozvaly výstřely. Obě ženy i muž podlehli zraněním. Útočník měl být expartnerem zesnulé Švýcarky. Teď se ukázalo, že si na něj žena už dříve stěžovala policii.

Útočníkem byl podle švýcarských médií 60letý Ante S., jednou z obětí je jeho 34letá expřítelkyně Leonora. Podle jeho bývalé manželky Roxany se s ním Leonora rozešla zhruba před šesti týdny a Ante to špatně nesl. Roxana ale dříve odmítla, že by její exmanžel chtěl někoho zabít. Jednal podle ní v afektu.

 

Teď se ale ukázalo, že Ante pravděpodobně vraždu expartnerky plánoval. Leonora se podle portálu Blick.ch už v polovině dubna obrátila na policii kvůli tomu, že ji Ante obtěžoval. Měl kontaktovat i jejího zaměstnavatele a bratra, kterému posílal výhrůžné zprávy a nadával mu.

 

Žena si měla policistům stěžovat, že expartner poškozuje její pověst, vyhrožovat měl i jí. "Policie vedla výslechy s aktéry případu a přijala určitá opatření," potvrdilo státní zastupitelství s tím, že kriminalisté vyšetřují i celou historii vztahů mezi oběťmi.

 

Policisté vyjížděli k hlášenému únosu v curyšské čtvrti Wiedikon v pátek krátce před půl šestou ráno. Útočník s nimi přes okno komunikoval a hrozil, že pokud vtrhnou do bytu, zastřelí obě ženy, které držel jako rukojmí.

 

 

Zhruba po třech hodinách se s vyjednavači dohodl, že do deseti minut ženy propustí a vzdá se. Místo toho se ale z bytu ozvaly výstřely. Zásahovka uvnitř našla tři těžce zraněné, všichni střelným poraněním i přes rychlou první pomoc podlehli.

 

O den později vyšlo najevo, že jednou z obětí je 38letá Češka. Ta měla expřítelkyni střelce nabídnout ubytování v bytě, kde bydlela, poté, co se od něj Leonora odstěhovala. Švýcarská média o ní informují jako o Daně T., není však jasné, zda její jméno nebylo změněno.

epa TN.cz