Mrtvý má být i pes

Vražda Jitky, která venčila bišonka: Policie dopadla muže, ten se přiznal

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 15:41
10.9. 2019 14:37

Policie na Vysočině zadržela muže, který je podezřelý, že v červenci zavraždil osmačtyřicetiletou Jitku z Havlíčkobrodska. Žena odešla 28. července vyvenčit psa – bílého bišonka Justýnu, domů se ale už nevrátila. Tělo našli o několik dní později v rybníce mezi obcemi Kámen a Habry. K činu se dvaapadesátiletý muž přiznal, soud jej poslal do vazby.

Za smrt Jitky z Havlíčkobrodska může podle policistů dvaapadesátiletý muž. Podle vedoucího kriminálky na Vysočině Pavla Kubiše se muž k činu přiznal, s policisty spolupracuje a projevil lítost. Policisté jej obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí až 20 let.

 

Svůj čin si podle policistů muž naplánoval. Motiv byl nejspíš osobní. Policisté neprozradili, jaký byl mezi podezřelým a mrtvou ženou vztah, potvrdili ale, že se znali. Soudce muže poslal do vazby, kde čeká na soud. Vyšetřování podle Kubiše potrvá ještě zhruba půl roku.

 

Zmizení nahlásil policistům manžel, v tu dobu už ale podle Kubiše byla žena mrtvá. V rybníce, kde její tělo našli, nezemřela. Zavražděna měla být v Havlíčkově Brodě, odkud tělo vrah na místo nálezu převezl. Na otázku, zda policisté zajistili vražednou zbraň, odpověděl Kubiš, že možná ani není co zajistit, což by naznačovalo, že žena byla uškrcena.

 

 

Že žena zemřela násilnou smrtí, potvrdila policistům už na začátku srpna provedená pitva. Jitka byla pohřešovaná od 28. července, bišonka Justýnu, kterého žena venčila, se najít nepodařilo.

 

Podle policistů je pes s největší pravděpodobností také po smrti. Další okolnosti případu policisté vyšetřují. Veřejnosti poděkovali za pomoc. Na výzvu se přihlásila spousta svědků. Policisté také dostali desítky hodin záznamů z palubních kamer v autech.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz