VRAŽDA V BYTĚ

Vražda matky dvou dětí otřásla městem. Muž zřejmě neunesl rozvod

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 21:16
5.2. 2021 10:47
Téma:

Vzhůru nohama je Kamenice nad Lipou, kde byla ve středu večer ve svém bytě zavražděna 44letá žena. Jejího muže dala policie do celostátního pátrání, ale ve čtvrtek v noci to stáhla. Tělo Jiřího D. vylovili potápěči z vodní nádrže Orlík na Písecku, kde policie našla auto pohřešovaného.

Městem na Vysočině kolují neuvěřitelné zvěsti o tom, kdo, jak a kde zavraždil Martinu D. Její tělo bylo podle policie nalezeno v přízemním bytě v Kamenci nad Lipou na Pelhřimovsku. "Ke stanovení přesné příčiny a doby úmrtí byla nařízena soudní pitva," uvedla Dana Čírtková, mluvčí krajského ředitelství policie.

 

Policie odmítá upřesnit předpokládaný způsob usmrcení s ohledem na dvě školou povinné děti, které po dvojici zůstaly. "S ohledem na rodinu zemřelé ženy a s ohledem na nezletilé děti nebudeme k tomuto případu poskytovat žádné další podrobnosti," zdůraznila mluvčí Čírtková. V době vraždy měly být děti u své babičky.

 

 

Šéf jihlavské mordarty nevyloučil, že pachatelem by mohl být partner oběti. "Jednou z vyšetřovacích verzí je to, že pachatelem by mohl být muž, jehož tělo bylo ve čtvrtek nalzeno v okrese Písek," řekl Pavel Kubiš.

 

Jiřího D. (39), který zřejmě spáchal sebevraždu, pravděpodobně dovedla k zoufalému činu chorobná žárlivost. Zřejmě neunesl, že se s ním žena rozváděla. Už v minulosti měl kvůli tomu opletačky se zákonem, pelhřimovský soud mu vloni v prosinci dokonce zakázal, aby se ke své ženě přibližoval.

 

K vraždě ženy se vyjádřil kriminalista Pavel Kubiš:

TN.cz