Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nové informace

Vražda na objednávku! Prokurátor řekl, co se stalo v domě Kuciaka

Pohřeb přítelkyně Jána Kuciaka
Zdroj: Profimedia / facebook
Pohřeb přítelkyně Jána Kuciaka

Slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku zavraždili 21. února a to výstřely z pistole ráže devět milimetrů. V pondělí to oznámil prokurátor z odboru všeobecné kriminality na konferenci v Penzinku, který tak zároveň vyvrátil spekulace o přesném datumu smrti.

Martinu Kušnírovou střelili jednou - zepředu do hlavy, Kuciaka zasáhly dvě rány mířené přímo na srdce. Dvojice přitom byla zavražděna v rozpětí pouhých pěti minut. V pondělí to oznámil dozorující prokurátor, jehož jméno ani obličej nesmí média zveřejnit.

 

"Byl zdokumentovaný pohyb pravděpodobného pachatele a byly zjištěné další skutečnosti, které nemůžeme prezentovat," sdělil s tím, že okolnosti případu nasvědčují tomu, že šlo o vraždu na objednávku.

 

Na místě činu se našly celkem dvě nábojnice a také nevystřelené náboje. Vyšetřovatelé nenašli žádné stopy zápasu a s nejvyšší pravděpodobností nebylo nic ukradeno, informují tvnoviny.sk.

 

 

Policii se ozvalo mnoho lidí, v současné době vyšetřovací tým prověřuje více možných verzí, všechny ale se stejnou vážností a pozorností. "Tak daleko ještě nejsme, abychom mohli jednoznačně říct, že některou z vyšetřovacích verzí opouštíme," sdělil prokurátor.

 

 

Ve vyšetřovacím týmu je celkem 10 vyšetřovatelů a více než 50 operačních pracovníků, byla také vytvořena analytická skupina o šesti lidech a skupina zahraniční spolupráce.

 

"Jde o jeden z největších vyšetřovacích týmů vytvořených za účelem vyšetření vraždy za poslední roky," oznámil prokurátor. Doposud bylo provedeno už téměř 200 výslechů svědků.

 

Úřad speciální prokuratury o výsledcích šetření informoval přesně měsíc po objevení těl novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové v jejich rodinném domě v obci Vel'ká Mača. Novinář před smrtí psal o italské mafii na Slovensku, která by mohla sahat až do vrcholných pater politiky. Kvůli vyšetřování dostala policejní ochranu i kolegyně Kuciaka - česká novinářka Petra Holcová, která s ním na článku spolupracovala.

 

Prokurátor o vraždě Kuciaka:

lud TN.cz