Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2018 14:24
zamotaný případ

Muž místo pomoci přihlížel, jak se policista oběsil! Hrozí mu 20 let

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Olomouci dnes pokračuje v projednávání případu vraždy policisty z roku 2015, kterého našli oběšeného pod mostem v Olomouci. Muži, který je z vraždy obžalovaný, hrozí až 20 let vězení.

Třiatřicetiletý policista z Olomouce zmizel na konci ledna roku 2015. Jeho kolegové po něm vyhlásili pátrání, které ale o den později odvolali, policistu totiž objevili mrtvého pod mostem v olomouckém Černovíru.

 

Nejprve to vypadalo, že si policista sáhl na život sám. Později ale kriminalisté čin překvalifikovali na vraždu, za kterou pachateli hrozí až dvacetiletý trest, podezřelým je Česlav Hurina. Už jednou odmítl u soudu vypovídat a v pátek se z hlavního líčení omluvil.

 

Hurina měl policistovi donášet informace z podsvětí. Na to ale později policista nejspíš doplatil a sám se dostal do hledáčku Generální inspekce bezpečnostních sborů. Proto podle žalobce vymysleli s Hurinou plán, jak se stíhání vyhnout.

 

 

Policista měl spáchat demonstrativní sebevraždu a nechat se umístit na psychiatrii. Hurina ho prý ujišťoval, že se mu nic nestane a že ho, podle jejich společného plánu, zachrání. Hurina se ale podle obžaloby chtěl policisty zbavit a zachránit ho v plánu už od začátku neměl.

 

V celé kauze figuruje ještě jedna postava, je jí policistův kolega Rudolf Bajtek. Ten je obžalovaný za neposkytnutí pomoci. V době vraždy měl sedět v autě a nezasáhl. Soud dnes už podruhé tento týden vyslýchá další svědky. Vzhledem k rozsahu případu ale rozsudek zatím zřejmě nepadne.
 

Lukáš Veselý/klma tn.cz / TV Nova
Reklama