Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

lyra mckeeová

Vražda novinářky není objasněna! Přihlaste se, vyzývá policie střelce

Lyra McKeeová
Zdroj: Profimedia
Novinářka Lyra McKeeová

Přesně před měsícem došlo k vraždě novinářky Lyry McKeeové v severoirském Londonderry a policie stále nemá vraha. K činu se sice přihlásila nová éra Irské republikánské armády (IRA), ale zatím se nezjistilo, kdo střílel. Policie proto vyzývá viníka, aby se přihlásil sám.

Oblíbená a podle příbuzných velmi nadaná novinářka Lyra McKeeová přišla o život přesně před měsícem, a to 18. dubna, během pouličních potyček v severoirském městě Londonderry. Novinářku někdo zastřelil. Po celou dobu policie případ vyšetřuje a zatím není u konce.

 

K vraždě se přihlásila IRA, která vydala prohlášení, ve kterém se přiznala, a také se rodině omluvila a vyjádřila jí upřímnou soustrast. Policie i zadržela podezřelou ženu a dva mladíky. Všichni však byli po výslechu propuštěni, informovalo BBC.

 

Detektiv Jason Murphy, který vraždu McKeeové vyšetřuje, proto vyzývá střelce, aby se sám přihlásil na policii. "Přijďte a poskytněte vysvětlení. Rodiny Lyry McKeeové si zaslouží vysvětlení té noci a zatím ani jedna osoba neposkytla rodině přímé vysvětlení," řekl Murphy.

 

 

Dodal, že se jim snaží někteří lidé pomoct a ve vyšetřování je podporují. Už více než 140 lidí policii poskytlo obrázky, záběry nebo různé podrobnosti toho, co se ten den stalo. Stále však doufá, že se konečně objeví někdo, kdo bude mít informace i o střelci.

 

Vražda se odehrála během nepokojů, které vznikly po jedné z domovních prohlídek. Výtržníci pak začali házet na policejní vozidla zápalné lahve nebo pyrotechniku. Novinářka byla zastřelena, když reportovala z místa události. 

 

Připomeňte si reportáž o vraždě Lyry McKeeové:

reg TN.cz