rozsáhlý spis

Vražda pumpařky v Nelahozevsi u soudu, hlavní líčení se blíží

Jan Mareš
Jan Mareš
Aktualizováno 2.8. 2019 21:46
Téma:

Krajský soud v Praze v pátek rozhodoval o prodloužení vazby Davidovi Š. a Ivanovi H., kteří jsou obžalovaní z loupežného přepadení čerpací stanice v Nelahozevsi a vraždy prodavačky. Ve vazební věznici jsou od ledna, kdy je dopadla policie. Hlavní líčení by mohlo začít už příští měsíc.

Do jednací síně chodili David Š. a Ivan H. postupně. Oba si ale vyslechli stejný výsledek. Tím je, že zůstávají ve vazbě. Nicméně to bylo pravděpodobně naposledy. Příště by už mohli stanout před soudem, který rozhodne o konečném trestu.

 

Krajský státní zástupce totiž v červenci podal na oba obžalobu. Spis má prý asi tisíc stránek a k případu bylo vypracováno přes dvacet expertiz z různých oborů od daktyloskopie, biologie, přes genetiku, balistiku až po chemii. U Krajského soudu v Praze by tak mohlo začít hlavní líčení už během několika týdnů.

 

Dvaatřicetiletý David Š., který podle policie střílel, byl obžalován z trestných činů vražda a nedovolené ozbrojování, za to mu hrozí patnáct až dvacet let vězení i výjimečný trest. Jeho komplic Ivan H. je obžalován z loupeže a mohl by si odsedět až deset let.

 

 

Vražda na nelahozevské pumpě se stala loni 3. prosince. Podle vyšetřovatelů tam jeden z obžalovaných vytáhl pistoli a vystřelil na prodavačku, která se přitom snažila schovat. Žena na místě zemřela. Dvojice potom ukradla cigarety a pokladnu, ve které bylo zhruba deset tisíc korun. Policie útočníky dopadla až v polovině ledna.
 

klma tn.cz / TV Nova