Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

galerie rozhodnutí soudu

Vražda v Chomutově: Střelec jde do vazby! Tvrdí, že se bránil

Soud v Chomutově v pondělí uvalil vazbu na muže, který v noci na sobotu zabil řidiče auta, do kterého nejméně devětkrát vystřelil. Muž obviněný z vraždy podle informací TV Nova stále trvá na tom, že se bránil.

Policejní eskorta zavezla obviněného muže až do dvora chomutovského soudu. Do soudní síně ho pak policisté přivedli zadním vchodem. A důvod? Blízko budovy soudu postávaly hloučky příbuzných a kamarádů zastřeleného. Ani oni klíčovou postavu noční střelby tak spatřit nemohli.

 

Obviněný podle některých svědků šel uprostřed noci sjednávat pořádek. Na řidiče v autě začal střílet, protože měl poškozovat zaparkovaná auta a najíždět do lidí.

 

GALERIE: Střelba na sídlišti v Chomutově

1
/
6
Zdroj: TV Nova, Emanuel Bořánek
Střelba na sídlišti v Chomutově - 1

 

Jak zaznělo dnes podle informací televize Nova u soudu, obviněný muž staví svou obhajobu na nutné sebeobraně. Auto na něj prý najíždělo, nebrzdilo a on měl strach o život.S tím ale teta zastřelného muže rozhodně nesouhlasí. "Nenajížděl na nikoho. Měl zavolat policisty a mělo se to v klidu vyřešit," řekla.

 "Soud vyhověl mému návrhu na vzetí pana obviněného do vazby, kdy je podle soudu dána skutečně obava, že by pan obviněný mohl ovlivňovat svědky," sdělil státní zástupce Vladimír Jan.

 

Kriminalisté sice verzi o sebeobraně prověřují, ale zatím se k ní nepřiklání. I proto muže obvinili z vraždy s možným až 20letým trestem odnětí svobody.

František Nyklas/ lud TN.cz