Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 9. 2018
odvolání

Vražda v Doubici míří k vrchnímu soudu, případ se táhne už rok

Zdroj: TV Nova

Nepravomocně odsouzený vrah 14leté dívky z Doubice na Děčínsku se odvolal proti 19letému trestu. Případ tak půjde před Vrchní soud v Praze. Martin Chlouba (36) dívku podle soudu uškrtil přesně před rokem v pronajaté chalupě. Uškrtit se pokusil i svou 16letou přítelkyni.

Martin Chlouba si prý často užíval drsnější sexuální praktiky se svou o dvacet let mladší partnerkou. Podle soudu ale tentokrát zašel příliš daleko. Dívku opakovaně škrtil několik hodin.

 

"Jsem jí to dal na krk a jakoby pomalu stahoval a říkal jsem jí, ať se nebojí, ať je v klidu, že jí miluju, že se jí nic nestane," popsal v červnu před soudem obžalovaný.

 

Škrcení prý měli do svého intimního života zařazovat často. Tentokrát s nimi v chalupě ale byla i 14letá kamarádka Chloubovy partnerky. Chlouba ji nejprve poslal venčit psa, když se ale vrátila, začal škrtit i ji.

 

"Mě mrzí, že to všechno takhle skončilo, tím nejhorším možným způsobem a že si neumím představit, jak hrozné to musí být pro rodiče, příbuzné," uvedl Chlouba před soudem.

 

 

Mladá dívka škrcení nepřežila. Chlouba pak tělo podle rozsudku schoval pod podlahu ve sklepě. Prý to tak viděl v kriminálních seriálech. Motiv útoku není dodnes jasný.

 

Chlouba dostal 19letý trest vězení na konci července. Proti rozsudku se teď odvolal. Termín jednání u vrchního soudu zatím ještě nebyl stanoven.
 

Martin Kočárek / klma tn.cz / TV Nova