Marián Kočner

Vraždu Jána Kuciaka si měl objednat podnikatel, obvinili ho

Téma:

Z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky obvinili podnikatele Mariána Kočnera. Ten si měl vraždu objednat, protože mu novinář ležel v žaludku. Už dříve Kuciak podal na Kočnera trestní oznámení, policie ale případ uzavřela.

Podnikatel Marián Kočner, který je momentálně ve vazbě kvůli hospodářské trestné činnosti, byl ve čtvrtek obviněn z toho, že si objednal vraždu slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Informoval o tom zpravodajský portál Aktuality.sk.

 

Oba mladí lidé byli zavražděni v jejich domě na konci února loňského roku. O tom, že by za vraždou mohl stát Kočner, se hovořilo už v říjnu. Všechno mělo začít na tiskové konferenci, kde Kuciak podrobil Kočnera nepříjemným otázkám ohledně prodeje hotelů v Donovalech.

 

 

"To není pravda, to je váš výmysl," reagoval podrážděně Kočner na Kuciaka a bylo zřejmé, že jsou mu otázky protivné. Podle Aktuality.sk měl za tři měsíce Kuciakovi vyhrožovat přes telefon - ten na něj podal trestní oznámení. Policie ale případ uzavřela bez toho, aby Kočnera vyslechla.

 

Za objednavatele vraždy Kočnera označil jeden z obviněných - Zoltán Andruskó, kterého policie dopadla. Ve vazbě je Kočner kvůli obvinění z falšování směnek, krácení daní a dalších trestních činů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sei TN.cz