soudní líčení

Vraždu pumpařky v Nelahozevsi řeší soud, jednomu z podezřelých hrozí i doživotí

Jan Mareš
Jan Mareš
Publikováno 5. 9. 2019
Téma:

Krajský soud v Praze začal rozplétat případ přepadené čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku. Dva pachatelé tam před koncem loňského roku podle spisu zastřelili prodavačku a poté sebrali tržbu z pokladny.

Líčení začalo ve tři čtvrtě na devět a do soudní síně byli přivedeni David Šindler a Ivan Holitzer společně. Četlo se obvinění a v průběhu jednání má být vyslechnuta také řada soudních znalců z oborů, jako jsou například biologie, genetiky nebo chemie.

 

Celý spis má údajně přes tisíc stran. Přizváno je také několik svědků. Davidu Šindlerovi, který je obžalovaný z toho, že střílel na čerpadlářku, hrozí za vraždu dvacet let nebo až doživotí. Holitzer je stíhán za loupež, za kterou může dostat až desetiletý trest.

 

Dvojice přepadla čerpací stanici v Nelahozevsi 3. prosince loňského roku. Muži v kuklách vběhli do budovy a jeden z nich držel zbraň. Aniž by sdělil prodavačce jakékoliv požadavky, namířil na ni zbraň a vystřelil. Žena byla na místě mrtvá.

 

 

Pachatelé si potom odnesli pokladnu, ve které bylo několik tisíc, a také cigarety. Rozjelo se pátrání a kriminalistům se dvojici nakonec podařilo zadržet v polovině ledna. Kriminalistům se nepodařilo najít střelnou zbraň.
 

klma tn.cz / TV Nova