Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2018
Tragédie

Vražedné selfie: Turisti se fotili a spadli z 30metrové stěny!

Pláž Pescadores - 3
Zdroj: Profimedia

Britská turistka a její australský přítel si chtěli vyfotit selfie na populární turistické pláži Pescadores v Portugalsku, kterou obklopuje 30metrová kamenná stěna. To se jim však stalo osudným. Pár ztratil rovnováhu a oba spadli dolů. Policie uvedla, že pád ani jeden z nich nepřežil.

Pár svou letní dovolenou trávil v portugalském letovisku Ericeira. Navštívili také písečnou pláž Pescadores, která bývá přeplněná nejen turisty, ale také místními obyvateli. Celá pláž je obklopena 30metrovou kamennou stěnou, ze které je krásný výhled.

 

Tragédie se patrně stala v ranních hodinách, kdy na pláži nikdo nebyl. "Zdá se, že jednomu z nich vypadl z ruky mobilní telefon a oba spadli, když se ho snažili zachytit," uvedly podle portálu DailyMail místní média.

 

Těla mrtvého páru se našla v úterý ráno při každodenním úklidu písečné pláže Pescadores v letovisku Ericeira, které je vzdálené asi 30 kilometrů od Lisabonu.

 

 

Nejedná se však o ojedinělý případ tohoto druhu. Někteří lidé jsou schopni se kvůli selfie vystavit až smrtelnému nebezpečí nebo dokonce i zemřít. Podle statistik při pořizování selfie umírá až mnohem více lidí než po útoku žralokem.

 

Populární pláž Pescadores v Portugalsku

Pláž Pescadores - 1
Zdroj: Getty Images

Pláž Pescadores - 4
Zdroj: Instagram

ls TN.cz
Reklama