SMUTNÁ DEKÁDA

Vrbětice nebyly výjimkou! V Česku vybuchly sklady munice i chemičky

Ani po třech letech policie neuzavřela případ výbuchu v Poličských strojírnách
Zdroj: TV Nova
Zničená budova Poličských strojíren
Roman Dolejský
Roman Dolejský
20.4. 2021 5:42
Téma:

Výbuch munice ve skladu ve Vrběticích není jediným podobným neštěstím za uplynulou dekádu. Jen v následujícím roce po Vrběticích se exploze ozvaly na několika místech, za tu dobu zemřelo celkem šest lidí.

Vrbětická tragédie nebyla jedinou, která v posledních letech zasáhla Českou republiku. Některé z nich policisté odložili kvůli úmrtí viníka, další ale stále vyšetřují.


Bez zranění se naštěstí obešel výbuch munice v Bílině v Ústeckém kraji. To se stalo loni v září. Vyšetřování má na starosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a stále pokračuje. "Ještě čekáme na výsledky znaleckých zkoumání," uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.
Nikdo nebyl obviněný. Více se dočtete zde na TN.cz.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o neštěstí v Kralupech nad Vltavou:Šest lidí zahynulo při výbuchu v areálu Synthos v Kralupech nad Vltavou ve Středočeském kraji v roce 2018. Dělníci tam čistili nádrž na benzín. Policie případ odložila kvůli úmrtí viníka.

 


Poličkou v Pardubickém kraji otřásl výbuch trhaviny v roce 2017. Stalo se to v Poličských strojírnách. Dvanáct lidí se zranilo, u dvou z nich byla zranění vážná. "Případ se stále vyšetřuje, čekáme na znalecký posudek," uvedla mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská. Obvinění jsou tři zaměstnanci, kterým hrozí po osmi letech za mřížemi, a jedna právnická osoba. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o explozi v Poličce:


Neštěstí ve Vrběticích se osehrálo na konci roku 2014. V následujícím roce se exploze ozvaly na dalších místech. V polovině srpna vybuchla etylenová jednotka litvínovské chemičky, což se ale obešlo bez obětí.

 

 

V září 2015 pak vybuchlo 320 tun střelného prachu v Poličských strojírnách v Pardubickém kraji, škoda byla 25 milionů korun. Na konci září explodoval střelný prach v areálu firmy Sellier&Bellot ve Vlašimi na Benešovsku. Podle báňského úřadu výbuch nastal v momentě, kdy jeden ze zaměstnanců přenášel třaskavinu z výrobní haly do meziskladu. Zemřeli tři lidé. "Případ byl odložen, viník při explozi zemřel," uvedla mluvčí benešovské policie Barbora Schneeweissová. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.
 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz