Podpora terorismu

Soud potvrdil 10 let pro pražského imáma. Při čtení rozsudku odmítl vstát

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 21. 5. 2020
Téma:

Vrchní soud v Praze potvrdil trest pro bývalého imáma Samera Shehadeha, za podporu terorismu má ve vězení strávit 10 let. Odsouzeni byli také jeho bratr a švagrová.

Bývalého pražského muslimského duchovního poslal na 10 let do vězení už v únoru městský soud. Přestože vrchní soud ve čtvrtek změnil v rozsudku některé náležitosti, tresty pro tři obžalované zůstaly stejné - Samer Shehadeh 10 let, jeho bratr Omar 11 a švagrová Fatima Hudková šest let za mřížemi.

 

U soudu byl ale jen samotný Shehadeh, jeho bratr s partnerkou jsou stíháni jako uprchlí. V tom, kde se nacházejí, celý případ spočívá. Bývalý imám jim totiž měl pomoci vycestovat do Sýrie, kde se chtěli v řadách teroristické organizace An-Nusrá stát džihádisty.

 

 

Na podporu džihádu měl podle rozsudku Shehadeh také vybírat peníze mezi českými muslimy. Nic z toho duchovní nepopírá, nepovažuje to ale za trestný čin. České soudy vůbec neuznává, odmítl například vstát při čtení rozsudku a dlouhodobě se netají tím, že se řídí pouze islámským právem šaría.

epa TN.cz