Opět se vyjádřila

Šlechtové se nelíbí Babišova kritika NKÚ. Tohle mu vzkázala!

Karla Šlechtová
Zdroj: Profimedia
Téma:

Bývalá ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová opět způsobila rozruch. Vyjádřila se totiž ke slovům Andreje Babiše (ANO) na adresu Nejvyššího kontrolního úřadu. Podle ní však Česko nezávislý kontrolní úřad potřebuje.

V pondělí 1. dubna zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) hodnocení fungování České republiky. Kontroloři došli k závěru, že stát nezvládá řešit dopravu, životní prostředí ani zjednodušení daní.

 

NKÚ kritizuje také například podporu bydlení, do které stát investoval za posledních dvacet let celkem 232 miliard korun.

 

Nelichotivé závěry úřadu ale rozčílily premiéra Andreje Babiše. Ten šéfa NKÚ Miroslava Kalu obvinil z politikaření. Zároveň ho zkritizoval s tím, že nemá patent na rozum a nepřísluší mu kontrolovat vládu.

 

K celé situaci se teď vyjádřila také bývalá ministryně pro místní rozvoj a poslankyně Karla Šlechtová (za ANO). "Stojím pevně za NKÚ. Naše země a především tato vláda potřebuje nezávislý kontrolní úřad. Vláda se sama podílí na plánu činnosti NKÚ, tudíž je naprosto scestné úřad z její strany znehodnocovat," napsala Šlechtová na facebook.

 

 

Exministryně zároveň dodala, že ten kdo řídí, si nemůže vše přizpůsobovat k obrazu svému a k líbivosti členů vlády. Kontroverzních výroků má však Šlechtová za sebou už několik.

 

Například v polovině března oznámila, že nebude v politice ničí d*vkou. "Buď jsem naprosto blbá anebo všichni okolo mě jen lžou. Asi jsem věnovala čtyři roky svého ministerského života něčemu, čemu jsme věřila a byla to jen přetvářka," rozčílila se tehdy na sociální síti.

 

 

Šlechtová se údajně těší, až se vše jednou provalí. Na co konkrétně svými slovy reagovala, však bývalá ministryně neuvedla.

 

Podívejte se, jak bývalá ministryně fotila psa na hrobu neznámého vojína:

pan TN.cz