Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hotelové vandalství

Hotel řeší škody po sjezdu Pirátů. Host vystříkal chodby hasičákem

Celostátní fórum Pirátů
Zdroj: Profimedia
Předseda pirátů Ivan Bartoš na fóru v Táboře

Sjezd Pirátské strany se neobešel bez vandalství. Chodby hotelu v Táboře, v němž se sjezd na konci ledna konal, zůstaly pokryté pěnou z hasících přístrojů. Za vše může bývalý člen, tvrdí Piráti. Od jeho chování se distancovali. Policie případ řeší jako přestupek.

Incident se stal v noci mezi prvním a druhým dnem sjezdu, který se konal 19. a 20. ledna. Muž vyzbrojený hasícími přístroji postříkal pěnou dvě chodby a výtah.


Strana muže vyloučila před delší dobou, a to právě kvůli nevhodnému chování. "Celostátní fórum pirátů je otevřené, to znamená, že na něj může přijet kdokoliv. Stalo se to mimo prostor pronajatý Piráty. Ten člověk není členem Pirátské strany, situaci tedy považujeme za vyřízenou a více se k ní nemáme co vyjadřovat," sdělila mluvčí Pirátů Karolína Sadílková.

 


Provozní ředitelka hotelu se k události odmítla vyjádřit. Redakce TN.cz se pokusila kontaktovat i majitele hotelu, ten zatím neodpovídá. Případem se zabývá policie. "Zatím to řešíme jako přestupek. Přestupkové řízení je neveřejné, žádné další informace poskytovat nebudeme," sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner.

rod TN.cz