video hrůzné okamžiky

Vteřiny hrůzy: Svědek natočil smrtící jízdu kamionu v Berlíně

Téma:

Popíjení svařeného vína a klidnou vánoční atmosféru v centru Berlína v pondělí večer přerušila smrtící jízda nákladního auta. Teroristický útok zcela náhodou zachytila palubní kamera jednoho z řidičů!

Smrtící kamion jel rychlostí až 70 km/h. Vůz řídil pravděpodobně Tunisan Anis Amri a chladnokrevně s ním najel do davu lidí na vánočním trhu v centru Berlína. Na videu je vidět černý kamión, jak v rychlosti náhle opouští silnici a bez zpomalení vjíždí do vánočního trhu. Snímek však neukazuje, co se stalo uvnitř. Na posledním záběru je pouze vidět stojící kamión. "Trvalo to jen pár vteřin. Náklaďák vjel do vánočního trhu, a už ke mně běželi vyděšení a křičící lidé," jeden ze svědků.

 

Další svědkyně s hrůzou vzpomínala na mnoho těl pod bílou plachtou. "Stále další a další nakládali do sanitky. Vypadalo to, že to nebude mít konce," řekla Sabrina Glinzová a pokračovala: "Mířil na začátek trhů, kde je nejvíc zalidněno a pak už to bral přes stánky." 

 

Na místě byl také německý novinář Jan Hollitzer, který vzápětí po útoku začal vysílat živý videopřenos na Facebooku. Popsal zničené stánky, rozbité nádobí a různé tekutiny. "Může to být svařené víno, nebo krev, nevím," řekl.

 


24letý Tunisan Anis Amri měl být vyhoštěn. Úřady ho sledovaly kvůli podezření, že se chce dostat ke střelné zbrani. Muž ale zmizel a právě jeho otisky prstů se našly v kabině nákladního vozu.

 

První Češka je obětí terorismu v Evropě

Při útoku zahynulo 12 lidí včetně polského řidiče, kterému útočník kamión ukradl, dalších pět desítek lidí bylo zraněno. Útok kamionem si vyžádal i život mladé Češky Nadi C., která žila dlouhodobě v Německu.

 

 

Českou ambasádu kontaktoval manžel ženy s tím, že pátrá po své manželce, která mohla být v době útoku na vánočním trhu v Berlíně nebo v jeho okolí. Manžel poskytl německé policii identifikační údaje, fotografie a vzorky pro analýzu DNA.

 

Po třech dnech nejistoty se neblahé tušení bohužel potvrdilo. Oba manželé žili dlouhodobě v Německu, žena od roku 2014 pracovala v Berlíně v logistické firmě. Na sociálních sítích se přátelí s Italkou, která při útoku také zemřela. Ženy zřejmě na trhy vyrazily společně.

Související témata:
has TN.cz