Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 10. 2016
Rána pro ISIS

Vůdce Islámského státu otrávili! Bagdádí i tři velitelé bojují o život

Abu Bakr al-Baghdadi
Zdroj: Profimedia

Vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí je v kritickém stavu! Jídlo jeho i dalších tří velitelů měl otrávit nájemný vrah, který se dostal do kuchyně. Bagdádího převezli na "neznámé místo" a po atentátnících začali teroristé pátrat.

Obávaný zabiják a vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí bojuje o život. S odvoláním na anonymní zdroj o tom informovala irácká agentura WAA. Bagdádího i další tři velitele otrávil nájemný vrah, který se přikradl do kuchyně v baště ISIS v irácké oblasti Al-Ba'aj.

 

"Utrpěli vážnou otravu a za přísných bezpečnostních opatření byl převezen na neznámé místo," uvedl zdroj pro agenturu. Teroristická organizace už zahájila hon na atentátníky, podle místních médií se je snaží vypátrat nejlepší zabijáci.

 

Informace o Bagdádího smrti se v minulosti objevily už několikrát, nikdy se ale nepotvrdily. Naposledy měl vůdce Islámského státu zemřít při náletu spojenců v syrském městě Rakká letos v červnu, jen týden předtím měl být zase zraněn v boji na severu Iráku.

 

 

Pokud se informace o smrti teroristy konečně potvrdí, bude to pro Islámský stát citelná ztráta. Bagdádí byl považován za nejmocnějšího vůdce džihádistů na světě a strůjce několika atentátů. Právě on měl stát také za vyčlenění Islámského státu z Al-Káidy.

 

USA za jeho smrt vypsaly odměnu deset milionů dolarů a byl často označován za následovníka Usamy bin-Ládina. I přesto zůstával spíše v pozadí a na veřejnosti se na rozdíl od ostatních vojenských velitelů příliš neobjevoval. Do médií se dostalo jen několik jeho fotografií a nahrávek.

 

Poslechněte si nahrávku, kde Bagdádí nařizuje muslimům, aby ho poslouchali:

epa TN.cz
Reklama