Spor v Praze

Vybrzdil mě a hrozil mi pistolí, tvrdí jeden řidič o jiném. Vše řeší policie

Petr Zelený
Petr Zelený
4.5. 2021 5:40
Téma:

Pražští policisté od soboty řeší vyhrocený spor mezi dvěma řidiči. Jeden z mužů se obrátil na redakci TN.cz s tím, že šofér bílého porsche ho ohrozil vybržďováním a nakonec mu prý vyhrožoval namířenou zbraní. Konflikt mezi oběma muži prověřují policisté.

"Řidič Porsche Cayenne nás ohrozil, omezil, opakovaně vybržďoval, ohrožoval i ostatní účastníky provozu, proto toto bylo oznámeno na tísňovou linku 158," píše se u videa, které čtenář zaslal do redakce TN.cz.

 

Na téměř dvacetiminutovém záznamu je vidět, jak vytrvale sleduje bílé terénní porsche. V jednu chvíli z něj vystoupí neznámá žena, v následujícím momentě se bílé porsche otáčí a přijíždí k vozu, který údajně vybrzdilo.

 

"Teď mi tady chce něco říct. Ukázal mi bouchačku, má zbraň, má zbraň. Bylo úplně jasné, že mi vyhrožuje pistolí. Mám tu ženu a malé dítě," ozývá se v jednu chvíli ze zaslaného videa, na němž šofér podle všeho mluví s operačním důstojníkem policie, kterému zároveň popisuje, kde ke konfliktu došlo a kam se jede dál.

 

Sporný moment, kdy měl řidič posádce druhého auta hrozit pistolí, ale na kamerovém záznamu vidět není. Honička skončila v průmyslovém areálu na severovýchodním okraji Prahy, kde oznamovatele konečně dohnala policejní hlídka. A následně muži zákona vypátrali i údajně ozbrojeného šoféra bílého porsche.

 

 

Že se incident opravdu stal, potvrdila na dotaz TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová. "Ke sporu dvou řidičů jsme vyjížděli v sobotu krátce po poledni. Oba jsme ztotožnili a událostí se zabýváme," uvedla mluvčí bez bližších podrobností.

 

Podle informací TN.cz nicméně zbraň, o které mluvil údajně ohrožovaný a vybržděný šofér, strážci zákona neobjevili. Policisté na případu dále pracují, jednoho ze šoférů si ještě pozvali k dalšímu rozhovoru. Právní kvalifikace zatím stanovena nebyla.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz