navíc čekají miminko

Výbuch domu připravil o bydlení novomanžele, lidé nabízejí pomoc

Téma:

Velká vlna solidarity se zvedla po informacích o čtvrtečním výbuchu dvojdomku v Českém Těšíně. V okamžiku exploze se uvnitř, oddělen od ní jen stěnou, nacházel mladý manželský pár a naštěstí výbuch bez následků přežil. Dům je ale poškozený natolik, že bude zřejmě stržen. Lidé na sociálních sítích nabízejí páru pomoc.

Domem v Českém Těšíně ve Hřbitovní ulici otřásl ve čtvrtek 30. srpna výbuch. Hasiči na místě vyprostili ze sutin zraněného muže, ten utrpěl popáleniny na 40 procentech těla.

 

Plechová střecha se sesunula na úroveň přízemí. Hasiči noc a den prohledávali ruiny, nikoho dalšího pod nimi naštěstí nenašli.

 

Muž, kterého záchranáři vyprostili ze sutin zbořené poloviny domku, je stále v nemocnici. V druhé polovině domu ale žili novomanželé, po svatbě mají sotva pár týdnů.

 

Nejdříve jim pomohlo město, víkend strávili u příbuzných. Za dva měsíce ale čekají syna a všechny věci i zázemí, které měli pro něj připravené, jsou teď zničené.

 

 

Lidé ale nejsou k jejich trablům lhostejní, na sociálních sítích se objevila výzva o pomoc - darování nábytku, oblečení, dětských plen, hraček i postelí. Rodině se sešlo několik nabídek, na které bude odepisovat. Manželé za to všem děkují.

 

Podle zatím nepotvrzených informací stojí za explozí výbuch plynu. Policisté čekají na expertízy a závěry znalců.

vbo, Lucie Cochlarová TN.cz