Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 11. 2016
Jeden zraněný

Výbuch na Svitavsku: Auto na plyn při tankování explodovalo. VIDEO

Zdroj: TV Nova

Televize Nova získala videozáznam, který zachycuje mohutný výbuch auta na stlačený zemní plyn přímo na čerpací stanici. Nehoda se stala letos na jaře na Svitavsku u obce Gajer přímo při tankování. Při výbuchu byl zraněn muž, který stál na druhé straně stojanu. Podle policie se jednalo o technickou závadu na autě.

Záběry jsou bez zvuku, ale podle svědků výbuch doprovázela ohlušující rána. Kamera, která běžně hlídá řidiče, kteří ujíždějí bez placení, natočila něco, co se skutečně často nestává. Majitel vozu zasune pistoli do hrdla nádrže a jde si sednout do tepla. Exploze záhy rozmetá zadek auta.

 

"Nepamatujeme explozi CNG," řekla TV Nova mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Řidič se zřejmě podruhé narodil. V nemocnici ale skončil člověk, který zaparkoval na druhé straně stojanu.

 

"Utrpěl tupé poranění v oblasti stehna," popsal zranění pro TV Nova ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.

 

 

Policisté odhadli škodu na čtvrt milionu korun. Rozbité bylo zařízení čerpací stanice. Nádrž pod vozidlem se roztrhla, nárazník auta odlétl dvacet metrů daleko. Policie případ vyšetřovala jako obecné ohrožení.

 

"Na plnícím stojanu byly provedeny revize, které vyloučily závadu na zařízení," vyloučil pochybení na své straně mluvčí sítě čerpacích stanic Mikuláš Duda. To nakonec potvrdil i soudní znalec. Podle něj byla chyba někde v autě.

 

 

Každopádně byla taková, že ji nedokázal odhalit servis.
"Došlo k opotřebení materiálu a ani pravidelnými kontrolami nešlo odhalit ani předejít výbuchu," řekla mluvčí svitavských policistů Hana Kaizarová. Případ výbuchu na čerpací stanici u obce Gajer policie odloží. Jelikož se jednalo o technickou závadu, není koho stíhat.
 

vbo, Petr Brzek TN.cz