Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Velká evakuace

V paneláku v Liberci vybuchl plyn! Jeden zraněný, dům posoudí statik

Výbuch plynu v panelovém domě v Liberci
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Některé obyvatele museli hasiči evakuovat pomocí výškové techniky.
Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 16.8. 2019 10:03

V pátek ráno vybuchl v jednom z libereckých panelových domů plyn. Na místo ihned vyrazilo několik hasičských jednotekm policisté a záchranáři. Hasiči museli všechny obyvatele domu evakuovat, podle dostupných zpráv je naštěstí zraněna jen jedna osoba.

Výbuch nad ránem inicioval požár v jednom z bytů několikapatrového panelového domu. Podle mluvčí libereckých hasičů Lucie Hložkové na místo vyrazilo sedm jednotek hasičů.

 

"Po příjezdu hasiči provedli asistovanou evakuaci obyvatel domu. Některé z nich bylo potřeba z bytů dostat do bezpečí pomocí výškové techniky," uvedla podle portálu Požáry.cz mluvčí libereckých hasičů Hložková.

 

Na místo byl podle jejích slov vyslán evakuační autobus, ve kterém evakuovaní lidé nalezli dočasné útočiště. "Jedna osoba byla zraněna a byla předána záchranářů" dodala Hložková.

 

 

Hasiči už měli nad ránem požár bytu lokalizovaný a zlikvidovaný. Jak moc exploze poškodila celý dům, bude muset posoudit statik, který už byl na místo přivolán.

 

"Za město jsme připraveni v takovýchto případech poskytnout náhradní ubytování a další pomoc," uvedl na facebooku primátor Liberce Jaroslav Zámečník

 


 

TN.cz