hrozivé neštěstí

Při výbuchu v Prešově zemřelo nejméně pět lidí! Pomáhá i armáda

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 6.12. 2019 19:54
Téma:

Slovenským Prešovem otřásla mohutná exploze. V jednom z bytů v panelovém domě pravděpodobně vybuchl plyn. Následný požár zachvátil další patra i schodiště. Stále hrozí zřícení budovy, hasiči potvrdili pět obětí.

Do Mukačevské ulice vyrazily desítky hasičů a záchranářů krátce po půl jedné. "Podle předběžných informací mělo k výbuchu plynu dojít mezi 9. a 12. poschodím, přičemž je zřícená konstrukce schodiště a hrozí celkový kolaps budovy," popsali hasiči.

 

V domě zůstali lidé, kteří se nemohli dostat ven, protože exploze poškodila schodiště. Někteří byli uvězněni na střeše vysoké budovy. Hasiči se je snažili evakuovat pomocí plošiny. Následně potvrdili, že se podařilo evakuovat všechny osoby, o kterých věděli. Většině obyvatel se podařilo vyběhnout ještě před příjezdem záchranných složek.

 

Podle portálu tvnoviny.sk viděli svědci jednu osobu vypadnout z vyšších pater. To potvrzuje i strašlivé video z místa tragédie, které se šíří na sociálních sítích. Na žádost slovenské policie jsme záběry, které zachycovaly pád muže, z webu stáhli.

 

 

Slovenští hasiči potvrdili pět úmrtí. K 15:40 bylo ošetřeno 39 lidí.

 

"Nepřibližujte se k paneláku, může dojít k dalším výbuchům," varují slovenští policisté.

   

Hasiči evakuovali obyvatele domu do přilehlých škol. "Na místě a v okolí výbuchu  pomáha více něž 60 profesionálních a 25 dobrovolných hasičů," zveřejnilo před třetí hodinou slovenské Prezidium Hasičského a záchranného sboru.

 

 

Policisté žádali řidiče o trpělivost a spolupráci, kvůli zásahu záchranných složek kolabovala v okolí tragické události doprava. Podle portálu tvnoviny.sk na místp dorazila i armáda, která nasadila do akce několik vrtulníků.

Při výbuchu v Prešově zemřelo nejméně pět lidí:

 

"Přišla jsem domů po noční a dalších věcech ve městě. Když jsem přicházela, kopali pracovníci u bytovky díry. Ve vchodě byl cítit plyn, tak jsem se vrátila a upozornila pracovníky. Řekli mi, že je to pod kontrolou a jeden šel se mnou do bytu. Tam plyn cítit nebyl, tak jsem si šla po noční lehnout," popsala svědkyně tragédie Silvia Hrebenárová pro portál korzar.sme.sk.

 

 

Na místo zamířili například slovenský premiér Peter Pellegrini či ministr obrany Peter Gajdoš.

 

GALERIE: Výbuch domu v Prešově

1
/
18
Zdroj: TV Markíza
Výbuch domu v Prešově - 1

TN.cz