Masivní exploze

Výbuch továrny na ohňostroje zabil nejméně 4 lidi. Zraněných je 97

Téma:

Na severozápadě Turecka vybuchla továrna na ohňostroje. Podle dosavadních informací exploze zabila čtyři a zranila téměř stovku zaměstnanců. Další lidé mají být uvězněni ve špatně přístupném objektu, dohromady v něm pracovalo až 200 lidí.

U továrny na ohňostroje v tureckém Hendeku na severozápadě země zasahuje 11 záchranných týmů, k dispozici mají 85 sanitek a dva vrtulníky. Budovu zachvátila exploze a pyrotechnika začala nekontrolovaně létat do všech stran. To komplikuje práci záchranářů. O nehodě informovala agentura AP.

 

Při explozi zemřeli nejméně čtyři lidé, zraněných je 97. Podle britského portálu Daily Star ale mohou být v objektu uvězněny desítky dalších pracovníků a jejich stav je neznámý.

 

 

"V době výbuchu tam pracovalo přibližně 150 až 200 lidí," prohlásil starosta Hendeku Turgut Babaoğlu. Ve skladech se nacházelo asi 110 tun zábavní pyrotechniky.

 

Továrna stojí v neobydlené oblasti. Stoupá z ní hustý dým. Výbuch prý slyšeli ve většině okolních obcí v okruhu 50 kilometrů. Policisté kvůli bezpečnosti uzavřeli všechny příjezdové cesty. 

Související témata:
drz TN.cz