Panika v supermarketu

Výbuch v Petrohradu zranil 13 lidí! Jde o teroristický čin, tvrdí Putin

Téma:

Rušným supermarketem v ruském Petrohradu otřásla ve středu vpodvečer exploze. Podle informací z místa bylo zraněno nejméně 13 lidí, přes pět desítek nakupujících museli záchranáři evakuovat. Ruský prezident Vladimir Putin označil výbuch za teroristický čin.

Sanitky rozvezly do nemocnic několik zraněných, jeden muž hospitalizaci odmítl, píše portál rt.com. Podle dostupných informací se exploze odehrála v úložné skříňce, kam si zákazníci mohou dát zavazadla.


"Ozvala se rána. Záchranné jednotky už jsou na místě, evakuace je dokončená. Žádný požár nevypukl," uvedlo ministerstvo pro mimořádné události.Supermarket, kde k výbuchu došlo, je součástí mnohem většího nákupního centra, kde v tu chvíli byly stovky nakupujících. Policisté explozi vyšetřují jako pokus o vícenásobnou vraždu, zatím nevyloučili ani terorismus. Podle místních médií měla nálož sílu přibližně 200 gramů trinitrotoluenu.

 

K útoku se zatím stále nikdo nepřihlásil, ruský prezident Vladimir Putin ale označil incident za teroristický čin. Bližší podrobnosti nesdělil.

 

Město se přitom ještě nevzpamatovalo z nedávného teroristického útoku v místním metru, kde atentátník kromě sebe zabil i dalších 14 lidí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez TN.cz