narušená statika

Výbuch plynu v Olešnici: Majitel skončil v umělém spánku

Téma:

Hasiči vyšetřují příčiny výbuchu plynu, který zdemoloval v Olešnici na Blanensku rodinný dům. Majitel skončil s vážnými poraněními v nemocnici a budova je těžce staticky narušená.

Zraněného majitele domu museli hasiči vyprostit ze sutin, ale byl tak vážně poraněný, že neřekl záchranářům žádné podrobnosti o tom, co se před výbuchem stalo. Kynologové se psy prohledali trosky domu, ale žádné další osoby uvnitř naštěstí nenašli.

 

Hned poté dům prohlédl statik a pro zraněného muže má velmi špatné zprávy. Budova je tak těžce poškozená, že bude nutné provést její demolici. Jisté je pouze to, že v domě vybuchl plyn. Proč ale začal ucházet a co bylo příčinou jeho iniciace, to se zatím zjistit nepodařilo.

 

GALERIE: Výbuch plynu v domě v Olešnici

1
/
5
Zdroj: pozary.cz
Výbuch plynu v domě v Olešné - 4

 

Místo exploze zavalily cihly a kusy betonu, takže vyšetřování je velmi obtížné. Zásadní bude asi výpověď zraněného obyvatele domu, který je ale těžce popálený na horní polovině těla. Lékaři ho uvedli do umělého spánku, ale podle posledních zpráv už není v přímém ohrožení života.

 

 

Pokud neměl dům pojištěný, po návratu z nemocnice bude muset hledat nové bydlení. Zničený dům srovná demoliční firma během několika dnů se zemí.
 

tn.cz / TV Nova