nenastoupil do vězení

Vydával se za agenta CIA i lékaře, od žen vylákal miliony! Hledá ho policie

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 14.9. 2019 13:59
Téma:

Kriminalisté pátrají po několikrát soudně trestaném podvodníkovi, který se na internetu seznamuje se ženami a poté z nich pod různými záminkami tahá peníze. Nejde o malé částky, jedná se o miliony. Muž se už v minulosti vydával za agenta CIA, lékaře a podobně.

Pátrání bylo vyhlášeno už v roce 2017, kdy měl hledaný nastoupit do vězení, od té doby se nicméně Milana Janouška (36), který vystupuje i pod dalšími jmény, nepodařilo najít. Odpykat si má pětiletý trest. Kvůli podezření z další trestné činnosti je na něj vydáno hned několik příkazů k zatčení.

 

Muž se podle policie na internetu opakovaně seznamuje se ženami, když získá jejich důvěru, tak z nich pod různými záminkami začne tahat peníze. Mnohdy jde i o větší finanční částky. Peníze potom nevrací.

 

Například v roce 2012 měl od ženy z Prahy vylákat 400 tisíc na nákup bytu, poškozené přitom tvrdil, že je ředitelem obchodního domu na Václavském náměstí.

 

 

"O dva roky dříve se minimálně v šesti případech seznámil s různými ženami na internetových seznamkách a postupně od nich vylákal téměř dva miliony korun. Ženám se představoval různými jmény jako například Lukáš Beneš, Lukáš Lukeš, ale vystupoval i pod vlastním jménem. Uváděl jim, že je agentem CIA, lékař a podobně," uvedl k případu policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Naposledy měl hledaný udeřit v roce 2018 na Táborsku, kde podle policie od ženy pod záminkou koupě bytu postupně získal více než milion korun. V případě, že byste měli o hledaném jakékoliv informace, kontaktujte linku 158.
 

TN.cz