policejní kontrola

Vydával se za bratra, aby nedostal pokutu. Zákaz řízení měl ale i příbuzný

Petr Zapletal
Petr Zapletal
10.1. 2020 17:42
Téma:

Kuriózní případ řešili policisté na Zlínsku. Při běžné silniční kontrole zastavili řidiče. Ten ale neměl doklady a vydával se za úplně jiného člověka.

Řidiče z Brna může návštěva Vizovic dostat za mříže. Policistům se totiž snažil utajit svoji totožnost. Sám moc dobře věděl, že za volantem nemá vůbec co dělat. O řidičský průkaz totiž před lety přišel. A tak dostal nápad. Začal se hlídce vydávat za svého příbuzného. Jenomže netušil, že ten je na tom obdobně.

 

"Muž se vydával za svého mladšího bratra z Hodonínska. Protože se s ním už delší čas nestýká, nevědě, že také on má platný zákaz řízení,“ popsala mluvčí policie Monika Kozumplíková. Čtyřiačtyřicátník nejspíš nepočítal s tím, že policisté jeho bratrovi zatelefonují. Ten jim řekl, že ve Vizovicích rozhodně není a vůz, který hlídka zastavila, vůbec nevlastní. Muži z Brna tak nezbylo nic jiného, než se přiznat.

 

 

"Případ jsme předali státnímu zástupci pro podezření ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení hrozí muži až dvouletý trest,“ dodala mluvčí Kozumplíková.

 

Pro povedeného řidiče z Brna to není jediný prohřešek v rejstříku trestů má už celkem sedm záznamů majetkového charakteru.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz