Vánoční šílenství

Výdejny dárků jsou přeplněné, část z nich už další balíčky nepřijímá!

Téma:

Pro některá výdejní místa jsou letošní vánoční svátky rekordní. Osm dnů před Štědrým dnem jsou tak některá z nich přeplněná a odmítají už další balíčky přijímat. Nejvíce jsou vytížená ta ve větších městech, Češi by si tak s objednávkami vánočních dárků měli pospíšit.

Dlouhé fronty. I tak to může vypadat na výdejních místech pár dnů před Štědrým dnem. S blížícími se svátky totiž lidé volí pokud možno nejspolehlivější a podle nich nejrychleší způsoby doručení.

 

"Objem zásilkového prodeje rok od roku narůstá o 10 procent a kapacity některých zásilkových služeb nestihaji, zvláště v době špiček jako Vánoce," vysvětluje ekonom Štěpán Křeček.

 

Možnost vyzvednout si zboží na výdejních místech lidé vyhledávají především proto, že jde o rychlejší dodání a služba je i cenově dostupná. A často to mají blízko.

 

Jenže v těchto dnech jsou výdejní místa maximálně vytížena a řada z nich už nové objednávky nepřijímá. Nárůst vyřizovaných zásilek je oproti běžnému provozu i trojnásobný.

Od října až do minulého týdne se zejména kvůli náporu objednávek na vánoční svátky muselo každý týden zřídit okolo 65 nových výdejních míst.

 

Pokud chcete dárky dopravit do výdejen ještě před Štědrým dnem, podle provozovatelů je poslední možnost 19. prosince, jinak hrozí, že balíčky budou k vyzvednutí až po Vánocích.

pez, Barbora Šimková TN.cz