Boj s covidem

Vydrží testy na covid zdarma i v létě? Ministerstvo řeklo, co chystá

Zrušení testování ve firmách - ilustrační
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
23.6. 2021 5:55
Téma:

Už je to více než tři týdny, co se v Česku změnil systém bezplatných testů na koronavirus a k testům antigenním přibyly i ty provedené PCR metodou. Vydrží to tak i během léta, nebo chystá ministerstvo zdravotnictví v testování zdarma nějaké změny? Vše zjistíte v následujícím článku.

Dva PCR testy měsíčně zdarma a čtyři bezplatné antigenní testy s minimálně sedmidenními rozestupy. Tento systém zůstane dle ministerstva zdravotnictví beze změn i během července, ač se dříve objevily informace, že se bude se začátkem letních prázdnin měnit znovu.

 

"Platí, že počet hrazených testů - 2 PCR měsíčně a jeden antigenní test týdně - zůstane zachován i v červenci. Především z důvodu umožnění cestování a účasti na různých aktivitách pro občany," uvedla na dotaz TN.cz Gréta Rakašová z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví.

 

 

 

Resort nicméně počítá s tím, že jak bude přibývat lidí, kteří jsou proti covidu očkovaní, "bude potřeba testů klesat." Ministerstvo proto "bude situaci dále vyhodnocovat," doplnila bez bližších podrobností Rakašová. Aktuálně je Čechů s ukončeným očkováním proti covidu-19 už více než 2,5 milionu.

 

V úterý se také rozvolnila pravidla cestování z ciziny zpět do Česka - mezi zelené země, odkud se lidé mohou do ČR vracet bez omezení, se zařadilo například Bulharsko, Slovensko, Německo nebo Rakousko.

 

Časté změny cestovatelského semaforu kritizuje opozice. Více v reportáži TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz