loterie eurojackpot

Výherce z Česka se stal milionářem! Pátek třináctého potěšil i Němce

Vítěz loterie
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 14.12. 2019 10:27
Téma:

Z výhry v loterii Eurojackpot se může od pátku radovat neznámý Čech, kterému na kontě přibude přes pět milionů korun. Pátek třináctého mu tedy smůlu rozhodně nepřinesl. A štěstí dorazilo také do Německa, kde výherce získal přes 266 milionů korun. O částku se s nikým dělit nemusí.

Většina lidí má z pátku třináctého strach, také se s tímto dnem pojí řada pověr. Z tohoto nepříjemného data si však nedělali nic lidé, kteří si rozhodli vsadit v loterii Eurojackpot. A někteří z nich udělali dobře. Nejvyšší výhru obdrží neznámý Němec, který se může radovat z částky 266 711 912 korun. A jelikož byl jediný v prvním pořadí, částka zůstane jen jemu.

 

Štěstí měl podle tabulky výher také někdo z České republiky. Skončil totiž na druhém místě společně se dvěma lidmi ze Španělska. Mezi sebe si tak rozdělí částku 15 489 891 korun, každý z nich by měl dostat přes pět milionů korun. Třetí místo opět patří Německu a dva neznámí si rozdělí osm milionů korun. Výherci tak budou mít letos Vánoce opravdu bohaté.

 

Páteční šťastlivec z Česka není jediný, kdo se v tomto roce radoval z velké částky. V srpnu se v loterii umístili na prvních příčkách hned dva Češi. Jeden skončil na druhém místě a odnesl si 24 milionů korun, další za třetí místo získal pět milionů korun.

 

 

O největší pozdvižení se ovšem postaral v červnu Čech, který vyhrál 1,4 miliardy korun. O výhru se přihlásil už druhý den. "Výherce nás už kontaktoval a po dohodě s ním budeme řešit proces výplaty výhry, do té doby si chce vše rozmyslet a alespoň trochu zpracovat skutečnost, že se stal miliardářem," řekl tehdy mluvčí Sazky Václav Friedmann.

 

Podívejte se, co by udělali Češi s výhrou:

TN.cz