Vánoce v zahraničí

Vyhlášené vánoční trhy kousek od hranic. Davy Čechů nečekejte!

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Publikováno 30. 11. 2019
Téma:

Vánoční trhy už jsou v plném proudu také u našich severních sousedů. Štáb televize Nova se proto vydal do polských Katovic. Ačkoliv jsou tamní trhy vyhlášené a blízko hranic, Češi tam překvapivě moc nejezdí.

Z Ostravy je to do Katovic jen hodina cesty autem. Na trzích nechybí vánoční punč, nabízejí ho hned několik druhů. Výjde v přepočtu na zhruba sedmdesát korun, chutná ale výborně. "Kořeněný je takový klasický, malinový je velmi sladký, rumový má zase ostřejší aroma," popsala prodejkyně.

 

K Vánocům patří ozdoby na stromeček, koupíte je proto i na trzích v Katovicích. "Prodáváme ručně malované ozdoby, to je taková naše tradice. Všechny jsou vyrobeny ze skla," tvrdí stánkařka.

 

V Katovicích davy českých turistů nečekejte, a to i přesto, že jsou tyto trhy vyhlášené - zejména prodejem originálních ručně vyrobených vánočních koulí.

 

 

Platit na trzích můžete i v českých korunách. Pokud se na ně vydáte autem, vezměte si i polské zloté a buďte trpěliví. Většina parkovacích míst je totiž placených a bývají přeplněná. Katovické trhy končí na druhý svátek vánoční.

pan tn.cz / TV Nova