Měsíční předpověď

Výhled počasí: Přichází velmi teplý duben, začátek května ale zkazí déšť

Léto
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
4.4. 2020 14:41
Téma:

Pokud máte pocit, že teploty posledních dnů jaro příliš nepřipomínají, mají pro vás experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dobrou zprávu. Čeká nás totiž výrazně přívětivější počasí, následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné. Až přelom dubna a května pokazí výraznější déšť.

"Předpokládáme, že období od 6. dubna do 3. května bude na našem území jako celek teplotně nadprůměrné. Po velmi chladném tomto týdnu přichází začátkem předpovědního období výrazné oteplení," píší meteorologové na webu.

 

Předpokládají, že rozdíl mezi denními teplotami v tomto a příštím týdnu bude kolem devíti stupňů, což je nezvykle hodně. Teploty v příštím týdnu vystoupají i na dvacet stupňů, ranní se udrží mezi dvěma až sedmi stupni.

 

"I v týdnu od 13. dubna očekáváme teplé počasí s nadprůměrnými teplotami. Následně druhá polovina období (po 20. dubnu) by už měla mít hodnoty teplot blízko dlouhodobým průměrům," odhaduje ČHMÚ. Stále by ovšem mělo být teplo, v maximech až kolem 25 stupňů.

 

 

Pršet by v následujících čtyřech týdnech mělo průměrně. "Následující týden bude velmi suchý a srážky očekáváme až v jeho závěru. Následně očekáváme přibývání srážek s úhrny převážně v intervalech normálu," slibují meteorologové. Nadprůměrně má pršet až na přelomu dubna a května.

TN.cz