NAPŘÍMO

Šéf Pirátů Bartoš: Už před volbami zveřejníme povolební strategii koalice

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 14. 1. 2021 7:42
13.1. 2021 12:18
Téma:

Novinkou letošních voleb do Poslanecké sněmovny ČR má být zveřejnění povolební strategie už před volbami. Slibuje to předseda Pirátů Ivan Bartoš za novou koalici se Starosty a nezávislými (STAN).

Předseda Pirátů Ivan Bartoš je právě v karanténě. "Byl jsem v kontaktu s rizikovou osobou. Potom jsem šel na testy, které mi vyšly negativně. Přesto musím zůstat izolován, a to nespíš až do poloviny příštího týdne," řekl v pořadu TN.cz Napřímo.

 

"Chtěli bychom v koalici se Starosty a nezávislými volby pokud možno vyhrát a podílet se na sestavování vlády. Ale je před námi ještě devět měsíců práce ve sněmovně, volební kampaň a samotné volby," konstatoval.

 

 

Předseda Pirátů věří, že koalice se starosty získá 25% podporu voličů. "Je to hranice, nad kterou míříme. Pětadvacet procent ale není strop," zdůraznil v pořadu TN.cz. Poukázal na to, že sečtení preferenčních hlasů Pirátů a STAN dává už teď slibný výsledek. "Věříme, že vize naší koalice, na které jsme pracovali sedm měsíců, nám přinese další voliče," řekl.

 

Ještě před volbami chce koalice podle Bartoše zveřejnit povolební strategii, aby lidé věděli, že nevolí někoho, kdo by něco sliboval před volbami a něco odlišného pak dělal po volbách. "Z pohledu české politiky to je unikátní," zdůraznil šéf Pirátů o povolební strategii. Její součástí má být i to, s kým chce koalice Pirátů a STAN po volbách případně vyjednávat a jaké budou podmínky koalice pro případnou účast ve vládě.

 

Případnou spolupráci s rodící se koalicí TOP09, KDU-ČSL a ODS vidí jako velmi reálnou. Věří, že se podaří nastavit pravidla spolupráce tak, aby vyhovovala oběma politickým koalicím.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz