Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

REJ s.r.o.
Zdroj: oficiální zdroj

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.


Víte, jak vybírat sušenky, aby Vám přinesly i něco pozitivního mimo skvělé chuti?

Určitě sledujte složení. Hledejte výrobky, kde bude na prvním místě stát celozrnná mouka nebo jiné celozrnné obiloviny. Vyhněte se výrobkům, kde je uveden hned v začátku cukr nebo dokonce tuk, vhodné nejsou ani sušenky s převažujícím podílem bílé pšeničné mouky. Věnujte pozornost i dalším složkám jako je tuk. Nejlépe by to měl být řepkový olej či jiný olej bohatý na nenasycené mastné kyseliny, horší je to v případě palmového a kokosového tuku, které jsou tvořeny převážně nasycenými mastnými kyselinami. Nicméně někdy to zkrátka bez těchto tuků nejde a mají v sušence svůj technologický význam. Není tedy třeba se děsit vždy, jakmile ve složení narazíte na palmový tuk , ale třeba v kombinaci s řepkovým olejem. Vyvarovat byste se měli výrobkům s částečně ztuženými tuky.

Dávejte pozor na nutriční hodnoty a balení sušenek – malé balení Vás nenutí sníst jich víc, než je vhodné

Vybírejte sušenky s energetickou hodnotou do 2000 kJ, ještě lépe do 1800 kJ na 100 g. Obsah tuku by měl být do 20g a nasycené mastné kyseliny by měly tvořit maximálně třetinu z celkového obsahu tuku, nejlépe do 5g. U sladkých sušenek je očekáván pochopitelně cukr, může být třtinový nebo invertní, celkový obsah cukrů by neměl přesáhnout 20g ve 100g sušenek. A určitě volte výrobky s vysokým obsahem vlákniny, dle legislativy min. 6g, ideálně 8-10g vlákniny ve 100g.

Co doporučuje výživový specialista Ing. Petr Havlíček

„Celozrnné sušenky REJ Víte,co jíte splňují výše uvedená kritéria - mají přijatelnou energetickou hodnotu a obsah cukru, jsou vyrobeny z celozrnné mouky, obohaceny vlákninou, obsahují řepkový olej a balení 34g (4 sušenky) je akorát.“ Pro plnohodnotnou svačinu doplňte sušenky mléčným výrobkem a ovocem.


Zúčastněte se soutěže o zásobu sušenek značky REJ na rok zdarma a další ceny!
Sušenky a další výrobky zn. REJ můžete zakoupit v prodejnách zdravé výživy, hypermarketech Globus, v internetových obchodech (např. Stob.cz, Košík.cz, Rohlik.cz, Lékárna.cz), kompletní sortiment české společnosti REJ objednávejte přímo na eshopu www.rejfood.cz

Soutěž pro Vás o sušenky REJ na celý rok:

KOLIK PŘÍCHUTÍ CELOZRNNÝCH SUŠENEK 34g JE AKTUÁLNĚ V NABÍCE SPOLEČNOSTI REJ?

VÝHERCI NAŠÍ SOUTĚŽE JSOU:

Leona Šlesingrová
Letovice

Jiří Rajnošek
Lipník nad Bečvou

Romana Gottvaldová
Uhřice

Alena Peroutková
Dobruška

Jana Tesárková
Březí nad Oslavou

Petr Kaščák
Sezimovo Ústí

Komerční článek